Насловна / Разно / Лична хигијена

Лична хигијена

Колико је лична хигијена важна  за здравље показало је предавање на ту тему које је одржала Биљана Ракита учитељица првог разреда. Наиме, у нашој школи  часови чоса посвећени су здрављу и његовом очувању. Тако је било и овог понедељка.

Тема значајна и увек инспиративна, а ученици иако већ помало уморни јер је био 5. час , ипак спремни за рад.

Часу су присуствовали предшколци, ученици нижих разреда, васпитачица, учитељице, педагог и директор школе.

Кроз припремљену презентацију, додакли смо се свега што убрајамо у личну хигијену и онога што доприноси њеном очувању (хигијена руку и тела, зуба,  косе, одеће и обуће, простора у којем боравимо и незаобилазна здрава храна).

Предавање је пропраћено и адекватним дечијим песмама Бранка Коцкице  Зашто да се руке перу  и хора Колибри  Сервис за прање зуба.

Након предавања уследила је провера наученог. Предшколци и ученици првог разреда цртали су на тему Прибор за личну хигијену, а остали ученици су научено проверили кроз  припремљена питања и одговоре у складу са темом.

За сам крај сви присутни попунили су Евалуационе листиће који ће помоћи самовредновање урађеног.

Час је завршен поруком Чистоћа је пола здравља!

Биљана Ракита

Наставник разредне наставе

SAM_7165 SAM_7166 SAM_7170 SAM_7176 SAM_7178 SAM_7180 SAM_7182 SAM_7185 SAM_7192 SAM_7195